Jak vybrat kufr, výběr cestovního kufru, jaký kufr na kolečkách koupit

Kvalitní cestovní zavazadlo je jednou z podmínek pohodového cestování. V následujícím článku uvedeme několik rad, jak vybrat cestovní kufr tak, aby co nejvíce vyhovoval Vašim požadavkům.

Velikost kufru

Velikost kufru je jedním z prvních kritérií pro výběr správného kufru.
Na kufru by měly být uvedeny jak jeho celkové rozměry, tak vnitřní objem. Zajímejte se rovněž o celkovou hmotnost kufru z důvodu váhového omezení při přepravě letadlem apod.
Některé typy kufrů mají možnost zvětšení vnitřního objemu pomocí druhého zipu (tzv. rozšiřitelné kufry). Chybět by také neměl údaj o maximálním možném zatížení zavazadla.
Doporučuje se zvolit bytelný kufr, neboť při přepravách nebývá se zavazadly nakládáno vždy šetrným způsobem.
 

Materiál

Volba materiálu je dalším z důležitých parametrů, jaký koupit kufr.
Podle materiálu rozlišujeme kufry na pevné skořepinové, textilní a kožené.
Skořepinové kufry jsou vyrobeny z polykarbonátu a polypropylenu, což je typ tvrdého plastu, nebo z hliníku. Tyto kufry jsou pevné, nepromokavé a jsou dobrou volbou pro převoz křehkých věcí. Výhodou je rovněž snadná omyvatelnost. Zpravidla mají tyto typy kufrů rozdělen vnitřní prostor na dvě komory.
Skořepinové kufry mohou být doplněny tzv. materiálem CURV®, tato technologie zajišťuje jejich lehkost a větší odolnost proti nárazům a poškrábání.
Aktuální nabídka pevných kufrů ZDE >>


Textilní kufry bývají nejčastěji vyráběny z nylonu, polyamidu či polypropylenu. Hmotnost textilních kufrů je poměrně nízká, u textilních kufrů bývá navíc možnost zvětšení jejich objemové kapacity pomocí druhého zipu. K nejelegantnějším, avšak současně k nejméně praktickým patří kufry kožené. Jsou velmi náchylné k poškrábání a jejich povrch vyžaduje speciální údržbu. 

Aktuální nabídka textilních kufrů ZDE >>

Přeprava kufru

Pro pohodlnější přepravu je vhodné koupit cestovní kufr na kolečkách. Pojízdný systém by měl být kvalitní, ložiska koleček by měla být nejlépe kovová. Je dobré, je-li pojízdný systém umístěn pod textilní podšívkou, aby nedošlo k jeho poškození při přepravě.

Všimněte si rovněž řešení madel. Ideální je, jsou-li madla dvě, tedy na delší i kratší straně kufru. Madla by měla být vyztužená, aby se kufr v ruce pohodlně přenášel. Vhodné je, dá-li se madlo vysouvat.
Aktuální nabídka kvalitních kufrů s madly a kolečky ZDE >>

Existují rovněž varianty kufrů vybavené ramenními popruhy, kufr pak může sloužit i jako batoh.

Zamykání kufru

Rovněž způsob uzamykání kufru je důležitým parametrem. Pokud používáte kufr k letecké přepravě, doporučuje se používat tzv. TSA bezpečnostní numerické zámky. Tento typ zámků umožňuje letištním kontrolám otevřít kufr v případě nejasností univerzálním klíčkem k TSA, což je důležité zejména cestujete-li např. do USA, předejdete tak poškození zámku.
Aktuální nabídka zamykatelných kufrů, včetně zámků TSA >>

Organizace prostoru

Další radou, jak vybrat kufr vyhovující Vaším nárokům, je všimnout si, jakým způsobem je řešen vnitřní prostor kufru. Má-li kufr i postranní kapsy apod. Výhodou mohou být i vnitřní popruhy, které zabrání zmačkání oblečení. Součástí kvalitního kufru by mělo být vyztužené dno.

Další

Roli ve výběru kufru hraje samozřejmě i jeho celkový design, proto jsou kufry vyráběny v různých barvách a stylech. Užitečné také je, je-li kufr vybaven visačkami. Barevné kufry snadno rozeznáte zejména při čekání na pojízdných pásech na letišti.

Závěrem

Cena cestovních kufrů se pohybuje v širokém rozmezí, v zásadě od několika set po desetitisíce Korun českých. Investice do kvality se však v tomto případě nepochybně vyplatí, obzvláště, budete-li kufr používat často.

Nezkažte si příjemné chvíle na dovolené a na cestách nečekanými závadami a poškozením Vašich zavazadel.
Po zkušenostech s levnými cestovními zavazadly doporučujeme kupovat již pouze kvalitní kufry a tašky osvědčených výrobců.

Zavazadla Carlton svou kvalitu garantují více než 35-letou tradicí. Jsme prodejci této značky na českém trhu.

Prohlédněte si naší nabídku cestovních zavazadel >>  

Zajímají Vás povolené rozměry a hmotnost zavazadel do letadla? >>
 

Naše služby

DOPRAVA ZDARMA
nákupu nad 3000,-

Outlet výprodeje
KAMENNÁ PRODEJNA
Osobní a individuální přístup k zákazníkovi
Nákup bez registrace
Kvalitní vyzkoušený sortiment
POTŘEBUJETE PORADIT?
Info, jak si vybrat >
...nebo po objednání
ZAVOLÁME.
Více info >>

Rychlý kontakt

Dotazy volejte:
+420 739 170 400
info@sport-mb.cz
Kontaktní formulář a
adresa obchodu
>>

Tyto internetové stránky používají soubory cookies. Více informací zde.