Jak vybrat a koupit zahradní krby s udírnou, venkovní grily a udírny

Stále si chceme své bydlení, okolí domu a zahradu zkrášlovat, vylepšovat, staré nahrazovat novým. Odpolední příjemné posezení na zahrádce s rodinou, přáteli či sousedy vesměs majitele domu vybízí k úpravám zahrady.
Ať je již důvodem relaxace či nějaká příjemná oslava, všichni se cítí mnohem lépe buď na terase, pod pergolou, nebo jen na kameny či dlažbou vymezeném plácku pro zahradní posezení se slunečníkem, v pohodlných křesílcích u sklenky dobrého vína a něčeho dobrého k zakousnutí.

Už od roku 1987 nám atmosféru dokonalého požitku dovedou vytvořit zahradní grily a krby.
Teplo sálá, praská dřevo a krásně voní chutné pokrmy zde připravované.
I o estetický zážitek majitel zahradního krbu není ochuzen, protože dnešní krby jsou současně i efektním detailem a centrálním prvkem zahradního posezení.

Materiály zahradních krbů

Vyrábí se z různých materiálů, které zajišťují opravdu dlouhou životnost, zejména ze speciální směsi betonu.
Povrchové úpravy jsou v nabídkách výrobců nepřeberné, např. klasický beton, hladké a strukturované omítky různých povrchů a barev, s obkladovými materiály až po luxusnější provedení – marmolit.
Fasády krbu jsou odolné vůči venkovnímu prostředí a nejsou náročné při případné opravě svépomocí. Použité výrobní materiály navíc zaručují dokonalou odolnost proti žáru.
Co se týká paliva, používáme dřevěné uhlí nebo drobné kusy dřeva.

Konstrukce a montáž zahradního krbu a jeho umístění

Zahradní krb není vůbec složitý na montáž. Při výrobě se klade důraz na jednoduchost a funkčnost, aby odborná montáž již nebyla nutná.
Krb se skládá z jednotlivých dílů (ohniště, popeliště, komín), které se skládají na sebe, na sucho, nebo se mezi spáry přidává silikonový tmel.
Komín lze prodloužit nástavci, ovšem max. o jeden nástavec navíc, z důvodu zvýšeného zatížení nosných prvků, kdy následně hrozí narušení stability krbu.
Co se vzhledu krbů týká, nabízí se velké množství krbů, např. podle tvaru krbové vložky, rovné, panoramatické, obloukové a průhledové, nebo rohové zahradní krby. Součástí je grilovací rošt s nerezovou povrchovou úpravou.
Nadstandardními doplňky bývají jehly vyrobené z materiálů přizpůsobených pro přímý kontakt s potravinami, různé typy krbového nářadí, plochý rožeň, či stojan bočního grilu.
Dále je velmi praktické doplnit zahradní krb stolkem, který je určen na přípravu a servírování pokrmů. Je většinou ve stejném provedení jako krb.

Spousta výrobců i prodejců zahradních krbů se snaží své produkty nejen nabídnout k prohlédnutí v letácích, nabídkových katalozích, webových prezentacích, ale rovněž i sestavené v prodejnách. Ve větší míře se setkáváme s tímto sortimentem v řetězcích, kde venkovní krby levně nabízí např. Baumax, Globus, Obi nebo Makro.
Co se bezpečnosti týká, vždy je pro správné umístění zahradního krbu nutností, vybrat dostatečně únosnou a zpevněnou plochu. Zahradní krb je určen na volná prostranství, proto je rovněž nutné zajistit dostatečnou vzdálenost od domu, hořlavých materiálů, dřevin a porostů.
Samozřejmostí by mělo být zvážit umístění krbu také vzhledem k možnému obtěžování okolí kouřem. Často si lidé kupují zahradní krby a grily na jaře, kdy prodejci nabízejí levné zahradní krby. Někteří rádi zahradní krby a udírny, někdo nedá dopustit na zahradní krby s udírnou.
Právě zahradní krb s udírnou nabízí více možnosti použití. Kvalitních výrobců zahradních krbů je u nás hned několik, např. společnosti Norman, Abx, Jafa beton styl, Biofire, Jan Praus, .COM, atd.
Např. krby Abx jsou zákazníky velmi kladně hodnocené, i proto se vyváží do celého světa. Také zahradní krby Norman, vynikají svou dlouhou životností a vynikajícím servisem zákazníkům.
Cenově se zahradní krby pohybují od pár až po desítky tisíc korun a krbové vložky s výměníkem pořídíte v cenách cca od 7 do 40 tis. Kč.

Ať krby venkovní, či umístěné v domě, něco mají společné. Jsou oním místem, kde se schází rodina a kdy termín teplo rodinného krbu je úplně přesným popisem toho, co zde všichni prožívají.

Další informace: Prodej grilů, plynové grily akční nabídka, Jak vybrat grilNaše služby

DOPRAVA ZDARMA
nákupu nad 2500,-

NEJNIŽŠÍ CENY
díky odběru přímo od výrobců a dovozců.
Outlet výprodeje.
KAMENNÁ PRODEJNA.
Osobní a individuální přístup k zákazníkovi.
Nákup bez registrace.
Kvalitní a vyzkoušený sortiment.
POTŘEBUJETE PORADIT?
Info, jak si vybrat >>
...nebo po objednání
ZAVOLÁME.
Více info >>

Rychlý kontakt

Dotazy volejte:
+420 739 170 400
info@sport-mb.cz
Kontaktní formulář a
adresa obchodu
>>

Kompletní sortiment obchodu SPORT-MB.cz Mladá Boleslav:

 

 OUTDOOR  CAMPING
 BATOHY A BATŮŽKY    CESTOVNÍ ZAVAZADLA       GRILY                NOŽE                    
 Rodinné i turistické stany 
 Campingový nábytek
 Městské batohy
 Cestovní kufry na kolečkách
 Plynové grily
 Zavírací nože
 Letní i celoroční spací pytle
 Topidla a zářiče
 Sportovní batohy
 Cestovní tašky na kolečkách
 Grily na uhlí  Nože s čepelí
 Samonafukovací karimatky
 Turistické a stolní vařiče
 Inline batohy
 Pevné skořepinové kufry
 RBS grily
 Multifunkční nože
 Turistické batohy a krosny
 Mobilní lednice a chlazení
 Dětské batohy
 Textilní a látkové kufry
 Lávové grily
 Lovecké nože
 Stanové přístřešky
 Mobilní a chemické toalety
 Cyklistické batohy
 Příruční malé kufry do letadla
 Kontaktní grily
 Švýcarské nože

    

 

 INLINE BRUSLE               LEDNÍ BRUSLE           KOLOBĚŽKY        TRAMPOLÍNY             BAZÉNY                            ČLUNY A LODĚ                    
 Pánské kolečkové brusle
 Pánské lední brusle
 Skládací koloběžky  Malé dětské trampolíny  Nadzemní bazény  Nafukovací čluny
 Dámské kolečkové brusle
 Dámské lední brusle
 Dětské koloběžky  Trampolíny se sítí  Nafukovací bazény  Nafukovací lodě, kajaky
 Dětské kolečkové brusle
 Dětské lední brusle
 Koloběžky pro dospělé      
 Fitness trampolíny  Dětské bazény  Rybářské čluny
 Nastavitelné rostoucí brusle        
 Nastavitelné rostoucí brusle        
 Freestyle koloběžky  Obdélníkové trampolíny    
 Prstencové bazény   
 Rekreační lodě
 Helmy a chrániče na brusle
 Brusle na lední hokej
 Silniční koloběžky  Venkovní trampolíny  Kruhové bazény  Rekreační čluny
           
           

 

Podle zákona o evidenci tržeb je prodávající povinen vystavit kupujícímu účtenku. Zároveň je povinen zaevidovat přijatou tržbu u správce daně online; v případě technického výpadku pak nejpozději do 48 hodin.