Velikost kufru do letadla, tašky a kufry rozměry, hmotnost, palubní zavazadlo váha

Váhové a rozměrové limity zavazadel v letecké přepravě se liší podle příslušného dopravce a třídy, v níž cestujete. Dodržení podmínek konkrétního dopravce je nezbytnou podmínkou pro bezproblémové odbavení, proto je nutné se na limity předem informovat.

V článku níže uvádíme podmínky pro přepravu cestovních zavazadel u českých leteckých společností, všeobecně lze ale použít toto pravidlo:
Rozměry zavazadla do letadla, které si s sebou berete jako příruční, musí mít maximální rozměry 55cm x 45cm x 25cm. Hmotnostní limit bývá v rozmezí 5-12 kg.

Rozměry odbaveného zavazadla, která jsou přepravována v zavazadlovém prostoru letadla, nemají žádné jednotné pravidlo (každá letecká společnost se v omezeních může lišit). Povolená hmotnost zavazadla se většinou pohybuje kolem 20 kg.

Zde naleznete příruční cestovní zavazadla, splňující povolené normy do kabiny letadla >>

 

V následujícím článku uvedeme limity pro rozměry a hmotnost zavazadel u našich největších leteckých společností, a to ČSA a Travel Service.

 

Podmínky přepravy zavazadel u ČSA

Celková garantovaná váha standardních zavazadel činí 32 Kg o rozměrech 203 cm.

Odbavená zavazadla:

Balíček Standard: - celková váha zavazadla do letadla zde nesmí přesáhnout 15 kg - rozměry kufru do letadla (či jiného zavazadla) nesmí přesáhnout součet 203 cm, tzn. součet jeho délky, šířky a hloubky nepřesáhne 203 cm

Balíček Flexi: - hmotnost zavazadla může být maximálně 23 kg a to max. dva kusy - velikost kufru do letadla je shodná jako v balíčku Economy, tedy součet všech tří rozměrů nesmí být větší než 203 cm

Balíček Business: - v této cenové nabídce lze přepravovat zavazadla za stejných podmínek, jak je uvedeno u nabídky Flexi, povoleny jsou také dva kusy takovýchto zavazadel (tj. 2x 32 kg o rozměrech 203cm)

Balíček Value:

- tento cenový program zahrnuje zavazadla, která překračují bezplatný limit.

- cena za nadpočetné zavazadlo se pohybuje od 500 Kč do 1250 Kč, podle hmotnosti, za nadváhu do 32 kg zaplatíte 825 Kč, tedy pokud to stihnete do 36 hodin před odletem, pak se ceny navyšují

Držitelé karet OK Plus varianty stříbrné, zlaté či platinové a držitelé karet ELITE či SKYTEAM ELITE mohou navíc přepravovat jeden kus zavazadla splňujícího podmínky pro zavazadla ve třídě Economy, tj. 23 kg o rozměrech max. 203 cm).

Dítě do dvou let věku bez nároku na vlastní sedadlo může mít odbaveno zavazadlo s maximální hmotností 10 kg, které při součtu délky, šířky a hloubky nepřesahuje rozměry 115 cm a také dětský kočárek. Pro odbavení zavazadel dítěte ve věku 2 – 12 let s nárokem na vlastní sedadlo platí shodné podmínky jako pro dospělou osobu.


Příruční zavazadlo (palubní zavazadlo; cabin, hand baggage):

Balíček Standard a Value: - maximální povolená hmotnost palubního zavazadla je zde stanovena na 8 kg - pro bezproblémové přijetí do letadla nesmí přesahovat palubní zavazadlo rozměry 55 cm x 45 cm x 25 cm, a to včetně držadla, koleček, postranních kapes apod.

Balíček Flexi: - nejvyšší přípustná hmotnost zavazadla činí 12 kg a to maximálně jednoho

Balíček Business: - ve třídě Business lze přepravovat 2 kusy zavazadel

- celková hmotnost obou zavazadel nesmí přesáhnout 12 kg

 

Podmínky přepravy zavazadel u Travel Service

Celková garantovaná váha standardních zavazadel činí 15 kg + 5 kg. Lze, ale využít i přepravní podmínky pro skupiny, jako je rodina nebo partneři, kteří prokazatelně cestují spolu a mohou se odbavit společně. Tzn. váha zavazadel se sečte a jsou odbavena společně na jednoho cestujícího. Maximální váha jednoho kusu nesmí přesáhnout 32 kg.


Odbavená zavazadla:

Přípustné rozměry zavazadel jsou maximálně 150 cm každé strany a součet všech tří stran max. 250 cm. Bez další platby je možné přepravit dětské kočárky, sedačky a postýlky, dále invalidní vozíky a asistenční psy.

Třída Economy Class (Y): - maximální dovolená hmotnost zavazadla zde činí 15 kg

Třída Business Class (C): - hmotnost zavazadla nesmí přesáhnout 20 kg


Příruční (palubní) zavazadla:

Na palubu si lze vzít zavazadlo o nejvyšší hmotnosti 8 kg a maximálních rozměrech 56 cm x 45 cm x 25 cm, a jednu malou osobní tašku (např. dámská kabelka či laptop) o rozměrech max. 40 x 30 x 15 cm a hmotnosti do 3 kg.
V případě potřeby si cestující mohou vzít na palubu také berle či ortopedické podpěrné přístroje nebo složitelný invalidní vozík, který bude přeložen do nákladového prostoru.

Dále jsou povoleny na palubě tyto předměty:

- dámská kabelka - kabát, šál nebo přikrývka - deštník nebo vycházková hůl - malý fotoaparát, kamera nebo dalekohled - malý přenosný počítač - četba na dobu letu - jídlo pro dítě na dobu letu - berle nebo podpěrné přístroje a zcela složitelný vozík pro invalidní osoby - sedačka pro dítě v případě, že se vejde do uzavíratelné schránky na hlavami cestujících nebo jí může umístit vedle sebe na sedačku, pod podmínkou zakoupení letenky na využité místo

 

Závěrem

Respektování váhových a rozměrových limitů zavazadel je zcela nezbytné pro úspěšné odbavení a bezproblémový vstup do letadla. Každá letecká společnost si sama stanovuje a aktualizuje podmínky přepravy zavazadel. Výše uvedený text je průběžně aktualizován a jsou v něm použity informace z webových stránek uvedených leteckých společností (www.csa.cz a www.travelservice.aero). Aktuální podmínky přepravy je však nutné vždy znovu ověřit u příslušného dopravce, tento článek nelze brát jako univerzálně platný návod.

 

Zde naleznete příruční cestovní zavazadla, splňující povolené normy do kabiny letadla >>

Zde naleznete celou nabídku cestovních zavazadel rozdělenou na 3 velikosti >>


Naše služby

DOPRAVA ZDARMA
nákupu nad 3000,-

Outlet výprodeje
KAMENNÁ PRODEJNA
Osobní a individuální přístup k zákazníkovi
Nákup bez registrace
Kvalitní vyzkoušený sortiment
POTŘEBUJETE PORADIT?
Info, jak si vybrat >
...nebo po objednání
ZAVOLÁME.
Více info >>

Rychlý kontakt

Dotazy volejte:
+420 739 170 400
info@sport-mb.cz
Kontaktní formulář a
adresa obchodu
>>

Tyto internetové stránky používají soubory cookies. Více informací zde.