Jak vybrat klimatizaci, jakou klimatizaci koupit, výběr klimatizace

Je-li ve vašem bytě nebo domě v létě nesnesitelné horko, dříve či později pravděpodobně zapřemýšlíte nad koupí kvalitní klimatizace.
Vyznat se v různých druzích klimatizačních systémů ale nemusí být pro laika úplně snadné. Zejména pro domácí klimatizace přitom platí pravidlo, že pokud vybere správný typ vhodný právě pro vaše obydlí, můžete ušetřit poměrně velkou částku peněz.

Typy klimatizací

Obecně lze rozdělit klimatizace na tři základní druhy:
Prvním z nich je klimatizace dělená (split).
Tento druh se skládá ze dvou částí, vnitřní a vnější, kdy vnější část je umístěna vně budovy a v obytném prostoru se nachází pouze vnitřní část klimatizace.
Kompresor a kondenzátor se nachází ve vnější části, což zajišťuje nehlučný provoz. Montáž klimatizace typu split ale vyžaduje odborný dohled, není vhodné, aby si zejména její vnější část zákazník instaloval sám.
Jinou možností dělené klimatizace, je takzvaná muli-split klimatizace. Ta se od běžné split klimatizace liší tím, že na jednu vnější jednotku připadá několik jednotek vnitřních. Multi-split je vhodná klimatizace do bytu či domu s větším počtem místností. Instalace klimatizace je snazší a provoz levnější než u základní split klimatizace.

Dalším typem je mobilní klimatizace.
Mezi její výhody patří možnost přenášení do různých místností, protože nevyžaduje žádnou instalaci a je to také poměrně levná klimatizace. Její nevýhodou je ale například poměrně velká hlučnost.

Posledním typem je okenní klimatizace, která stojí na rozraní děleného a mobilního typu. To znamená, že je rozdělena na vnitřní a vnější jednotku, ty jsou ale spojeny a umístněny v okně tak, že vnější část směřuje vně budovy a vnitřní část dovnitř místnosti.

Klimatizace do auta

Klimatizace samozřejmě nemusí být pouze záležitostí obytných prostor. Samozřejmostí už se stala klimatizace i ve vašem autě. Firmy nabízejí také dodatečné montáže, pokud jste zakoupili starší typ auta bez klimatizace.
Prodej i dodatečnou montáž autoklimatizace pro vás zajistí některé servisy přímo u firmy, kde jste zakoupili auto (tuto službu zajišťuje například Škoda auto). Autoklimatizace se vyrábějí ve dvou variantách: automatické a manuální.
Automatická klimatizace sama reguluje teplotu na předem nastavenou hodnotu podle síly dopadajících slunečních paprsků.
Nouzovým řešením může být přenosná klimatizace do auta.

Výběr klimatizace

Zbývá otázka jakou značku klimatizace vybrat a na jaké úrovni se pohybují ceny běžných klimatizací.
Stejně jako u ostatních elektrospotřebičů je výběr poměrně široký. Dlouholetou tradici mají například klimatizace Eta nebo klimatizace Mitsubishi. Klimatizace firmy Mitshubishi jsou zařazeny do energetické třídy A a nabízejí tak poměrně velkou šetrnost elektrické energie.

Klimatizace Desa jsou zaměřeny zejména na oblast mobilních klimatizací a nabízejí zejména levné řešení pro byty. V bazarech často narazíte na klimatizace Alaska. Jednu z nejrširších nabídek na trhu s různými výkony pro rozličná prostředí mají klimatizace Hitachi.

Ceny se liší zejména v závilosti na výkonu, který jednotlivé klimatizace poskytují. Například za cenu okolo 8000 Kč lze pořídit mobilní klimatizace Coolexpert, Eta nabízí stejný druh klimatizace s výkonem okolo 2500 W za 6 až 7 tisíc. Cena však nezávisí pouze na značce klimatizace. Prodejna, kde se rozhodnete klimatizaci zakoupit, by proto měla disponovat zejména odborným poradcem, který vám doporučí nejen cenově nejvýhodnější, ale také nejvýkonnější a pro vaše potřeby nejvhodnější klimatizační zařízení.

Závěrem je nutné dodat, že koupí klimatizace to nekončí. Klimatizační systémy jsou totiž rájem pro různé bakterie, které zejména alergikovi mohou velmi znepříjemnit život. Čas od času je proto nutná dezinfekce klimatizace (čištění klimatizace) i její technická údržba, kterou často zajišťuje servis vašeho prodejce.Naše služby

DOPRAVA ZDARMA
nákupu nad 3000,-

Outlet výprodeje
KAMENNÁ PRODEJNA
Osobní a individuální přístup k zákazníkovi
Nákup bez registrace
Kvalitní vyzkoušený sortiment
POTŘEBUJETE PORADIT?
Info, jak si vybrat >
...nebo po objednání
ZAVOLÁME.
Více info >>

Rychlý kontakt

Dotazy volejte:
+420 739 170 400
info@sport-mb.cz
Kontaktní formulář a
adresa obchodu
>>

Tyto internetové stránky používají soubory cookies. Více informací zde.